Start > Sport > Udany początek Iskry
Udany początek Iskry
Wpisany przez Administrator
piątek, 13 kwietnia 2018 17:52

Po niezwykle emocjonującym meczu ULPKS Iskra Konstantynów pokonała UKS Huragan Wołomin 65:64 w pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Kobiet U16.

Pierwsze minuty meczu to dobra gra naszych koszykarek i objęcie minimalnego prowadzenia. Jednak z każdą minutą siła naszych rywalek rosła. Pierwsza kwarta zakończyła się 11:19 dla Wołomina. Zawodniczki Iskry część tych strat odrobiły w II części meczu. UKS Huragan okazał się niezwykle skuteczny w kolejnej partii i przed ostatnią odsłoną nasze młode koszykarki miały do odrobienia aż 11 pkt. Z przebiegu gry zadanie wydawało się być bardzo trudne do zrealizowania, ale zmotywowane i ambitne zawodniczki Iskry podjęły to wyzwanie. Z minuty na minutę przewaga Huraganu topniała. Rzut wolny skutecznie wykonany przez Oliwię Mackiewicz na nieco ponad minutę i 30 sek. przed upływem czasu gry doprowadził do remisu. Jak się później okazało punkt na wagę zwycięstwa zdobyła również z rzutu wolnego Julia Dencikowska. Zanim jednak nasze koszykarki mogły okazać swoją radość z wygranej, ostatnia minuta była sportowym horrorem. Twarda walka pod obydwoma koszami i liczne próby rzutów przez obie drużyny, nie przyniosły już jednak zmiany rezultatu.

Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kobiet U16 - pierwszy mecz (13.04.2018)

ULPKS Iskra Konstantynów - UKS Huragan Wołomin 65:64 (11:19; 19:14; 12:20; 23:11)

Iskra: Alicja Janczak (16 pkt), Julia Dencikowska (13), Magda Jakoniuk (13), Oliwia Mackiewicz (9), Klaudia Świąntek (9), Aleksandra Broda (5), Kornelia Broda (0), Wiktoria Filipiuk (0), Marta Mitura, Aleksandra Nitychoruk, Emilia Paluch, Martyna Przybysławska.

Jutro (14.04.2018) o godzinie 14:00 w hali IV LO im. Staczica przy ulicy Akademickiej 8 w Białej Podlaskiej ULPKS Iskra rozegra swój drugi mecz turniejowy, a przeciwnikiem będzie MKS MOS Katowice.

Zapraszamy i zachęcamy do kibicowania naszym koszykarkom !!!